Të fundit

Një tërmet i fuqishëm godet Kroacinë

Një tërmet me madhësi prej 5.1 të shkallës Rihter ka ndodhur pranë qytetit Split në bregdetin dalmat të Kroacisë të mërkurën mbrëma, sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, tërmeti ndodhi rreth orës 10:00 me epiqendër rreth 40 kilometra në verilindje të Splitit.

Thellësia e tërmetit ishte pesë metra.

Një lëkundje e fortë u ndje në zonën më të gjerë të Splitit me dëshmitarë që raportuan se tërmeti ishte i fortë dhe se dridhja zgjati për disa sekonda.

“Ne ishim shumë të frikësuar, u tronditëm sinqerisht, gjërat po binin nga raftet”, tha një qytetar.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci