Të fundit

Amazon ndërton “frigoriferë të zgjuar”

Pajisja ka për qëllim, ndër të tjera, të informojë pronarët kur ushqimi po i afrohet datës së përdorimit të tij.

Sipas burimeve të brendshme, Amazon po punon në një frigorifer të zgjuar që tregtohet brenda si Project Pulse dhe që e di se çfarë hanë pronarët e tij.

Ai monitoron përmbajtjen e tij dhe kështu mund të nxjerrë në pah zakonet e blerjeve të përdoruesve.

Gjithashtu, frigoriferi mund të parashikojë atë për të cilën ata kanë nevojë së shpejti dhe të riorganizojë ushqimin nëse përdoruesi brenda tij nuk dëshiron ta bëjë vetë me dorë.

Ndër të tjera, konsumatorët gjithashtu njoftohen në kohën e duhur kur ushqimet po i afrohen datës së përdorimit të tyre.

Frigoriferi i zgjuar më pas ofron receta me këto ushqime. Produkti gjithashtu duhet të ofrojë këshilla për shëndetin dhe ushqimin.

Për më tepër, sistemi paralajmëron kur produkte të caktuara po mbarojnë, kështu që ato mund të riorganizohen përmes Amazon Fresh ose një supermarketi tjetër lokal, siç raporton Business Insider.

Sipas raporteve, Amazon është në bisedime me marka të ndryshme të mëdha elektronike me të cilat një partneritet është i imagjinueshëm dhe mund të prodhojë frigoriferin.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci