Të fundit

Me largimin e Messit shumë humbje te Barcelona

Barcelona ka humbur legjendën e klubit Lionel Messi, që kaloi te PSG, pasi katalanasit nuk mundën ta kryejnë rinovimin e tij për shkak të problemeve financiare dhe kufizimeve.

Në fund të fundit, klubi nuk kishte si t’i paguante pagat e argjentinasit. Por, sipas kompanisë “Brand Finance”, largimi i Messit do t’i kushtojë shumë klubit katalanas.

Kjo pasi marka e FC Barcelonës – marka e dytë më e shtrenjtë e futbollit në botë pas Real Madridit – do të humbasë vlerën pa Messin.

Sipas gazetës Sport, kjo do të shkaktojë edhe më shumë problem, pasi klubi po vuan nga mungesa e të ardhurave të përgjithshme, mungesa e shitjes së fanellave dhe shitjet e tjera të marketingut, si dhe mungesa e të ardhurave nga ndeshjet./Telegrafi/

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci