Të fundit

EuroBasket: Orari i finales së madhe dhe ndeshjes për vendin e tretë

Spanjë dhe Franca kanë siguruar mbrëmë finalen e madhe të kampionatit evropian në basketboll.

Franca mposhti në finale Poloninë me rezultat 95:54, kurse më vështirë e kishte Spanja përball Gjermanisë.

Fituesi mes tyre u përcaktua në sekondat e fundit të ndeshjes, ku në fund triumfoi Spanja me rezultat 96:91.

Finalja e madhe mes Spanjës dhe Francës do të zhvillohet nesër (e diel) me fillim nga ora 20:30.

Po ashtu nesër do të takohen edhe Gjermani e Polonia me fillim nga ora 17:15, për të mësuar vendin e tretë të Eurobasketit.

Të dy ndeshjet do të zhvillohen në “Mercedez-Benz Arena” të Berlinit.

 

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci