Të fundit

Nuk ndalet Haaland, shënon përsëri për Cityn

Sulmuesi norvegjez, Eling Haaland ka gjetur golin e 14-të me fanellën e skuadrës së Manchester City.

Haaland shënoi sot kundër Wolves, duke shënuar golin e dytë për skuadrën e udhëhequr nga trajneri Pep Guardiola.

City është duke udhëhequr me rezultat 2:0 ndaj Wolverhapmtonit falë golit të Grealish dhe Haaland.

Ky është goli i 11-të në Premier Ligë për sulmuesin norvegjez, ndërsa në të gjitha garat ka gjithsej 14-të gola të shënuar.

22-vjeçari është vetëm edhe një gol larg për të thyer rekordin për më së shumti gola të shënuar në dhjetë ndeshjet e para në elitën e futbollit anglez.

 

 

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci