Të fundit

Dy viktima dhe 14 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë u regjistruan të hënën dy viktima nga koronavirusi, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit u konfirmuan edhe 14 raste të reja të të infektuarve.

Rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 1,153 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak u konfirmuan si të shëruar 74 pacientë, ndërsa raste aktive mbeten 1,095, thuhet në raport.

Kosova ka nisur fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në fund të marsit.

Deri të hënën janë dhënë mbi 1.4 milion vaksina.

Mbi 632,000 qytetarë janë vaksinuar plotësisht, me nga dy doza.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci