Të fundit

Vetëm tetë kombëtare e kanë fituar Kupën e Botës

Kupa e Botës është gara më e vlefshme për çdo futbollistë dhe kombëtare, mirëpo jo të gjithë e kanë fatin për ta fituar një trofe të tillë.

Në fakt, vetëm tetë kombëtare kanë arritur ta fitojnë trofeun e çmueshëm të Kupës së Botës që mbahet nga viti 1958.

Brazili ka fituar pesë herë trofeun e Kupës së Botës, Gjermania dhe Italia kanë nga katër tituj. Argjentina, Franca dhe Uruguai kanë fituar Kupën e Botës nga dy herë, ndërsa Anglia dhe Spanja nga një.

Kupa e Botës për vitin 2022 do të fillojë nesër dhe do të organizohet nga Katari, për herë të parë një vend nga Lindja e Mesme është organizatore e kësaj gare.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci