Të fundit

Kurti: Në Estoni mora përkrahje për liberalizimin e vizave

Kryeministri Albin Kurti ka bërë një përmbledhje të vizitës së tij zyrtare që ka zhvilluar në Estoni.

E ka nisur me takimin që ka pasur me Kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas, duke thënë se ajo ka ofruar mbështetje për Kosovën në rrugën euroatlantike dhe procesin e liberalizimit të vizave.

“Shpreha mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme që Estonia i jep Kosovës dhe gatishmërinë për thellim të bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar. Kryeministrja Kallas ofroi mbështetjen e plotë për Kosovën në rrugën tonë euroatlantike dhe në procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët tanë”, ka shkruar Kurti.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci