Të fundit

​Zvicra me dominim të lehtë ndaj Kamerunit, por s’ka gola në pjesën e parë

Një dominim i lehtë në posedim të topit dhe kontrollim i ndeshjes nuk ia ka mundësuar Zvicrës për ta mbyllur me epërsi pjesën e parë ndaj Kamerunit.

Në këtë ndeshje e cila është e vlefshme për grupin G të Kampionatit Botëror, për Zvicrën po luajnë dy shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri të cilët patën paraqitje mjaftë të mirë, raporton KosovaPress.

Kjo është ndeshja e parë e këtij grupi në të cilin bëjnë pjesë edhe Serbia dhe Brazili.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci