Të fundit

​Katër çiftet e deritanishme të Botërorit dhe orari i ndeshjeve

Tashmë janë mësuar tetë skuadra e parë që do të jenë pjesë e fazës 1/16 të eliminimit direkt të Kupës së Botës e cila po zhvillohet në Katar.

Këto tetë skuadra kanë dalë nga vendet e para dhe të dyta të grupeve A.B.C dhe D, raporton KosovaPress.

Holanda, ShBA, Argjentina, Australia, Franca, Polonia, Anglia dhe Senegali janë kombëtaret që e kanë siguruar vendin në mesin e 16 skuadrave më të mira të këtij kompeticioni.

Nga këto skuadra, kanë dalë edhe çiftet e më poshtme dhe tashmë është caktuar edhe orari i zhvillimit të këtyre ballafaqimeve:

Më 3 dhjetor:

Holanda-ShBA, ora 16:00

Argjentina-Australia, ora 20:00.

Më 4 dhjetori

Francë-Poloni, ora 16:00

Angli-Senegal, ora 20:00

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci