Të fundit

Publikohen pamjet e Maradonnës në shtrat me 16 vjeçaren që e akuzon atë se e mbylli në hotel dhe e drogoi

Janë publikuar pamjet e Diego Maradonës në një shtrat me një vajzë 16-vjeçare e cila ka kohë që e ka akuzuar legjendën e futbollit se e ka mbyllur atë në një hotel, e ka droguar me kokainën dhe e ngacmoi duke e prekur te gjoksi i saj.

Mavys Alvarez, nga Kuba, shihet e pakëndshme në videot intime që janë realizuar në vitin 2000 në fillim të lidhjes së tyre të supozuar trevjeçare, shkruan DailyMail.

Videot e tjera, të marra nga gazeta spanjolle “Infobae”, tregojnë bashkëpunëtorët e Maradonës në dhomë.

Akuzat kanë nxitur një rast trafikimi njerëzor kundër rrethimit të ikonës së ndjerë dhe kanë hedhur një hije mbi atë që konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të futbollit ndonjëherë.

Alvarez, tani 37 vjeçe, kohët e fundit theu heshtjen e saj duke treguar se si adoleshente fluturoi për në Argjentinë nga Kuba pa lejen e prindërve të saj kur ishte vetëm 16 vjeçe. Maradona ishte 40 vjeç.

Ylli ishte në Kubë për një program rehabilitimi të drogës dhe dyshohet se u takua me adoleshenten në një vendpushim hoteli në Varadero pasi një nga bashkëpunëtorët e tij e bindi atë që të bashkohej me të.

Ajo tha: “Ai kaloi më shumë se një orë duke më bindur se ishte e rëndësishme të ndihmoja Diegon, se ai ishte një figurë me famë botërore, një mik i Kubës, dhe ai ishte në depresion”.

Maradona më pas e transferoi atë në një apartament në Havana para se ta prezantonte me drogë, ahengje dhe madje edhe udhëheqësin kuban Fidel Castro i cili e quajti atë një vajzë të bukur, thotë ajo.

Pretendimet kanë çuar në ngritjen e një ankese në Prokurorinë për Trafikimin dhe Shfrytëzimin e Personave në Argjentinë, dhe Zonja Alvarez është bashkuar si paditëse.

Gjykatësi federal Julian Ercolini do të hetojë nëse bashkëpunëtorët e Maradonës e trafikuan vajzën pa pëlqimin e prindërve.

Ajo gjithashtu ka bërë thirrje që zyrtarët e imigracionit të përballen me hetimin pasi ata e lejuan atë të hyjë në Argjentinë.

Ajo tha se ajo u dërgua në Buenos Aires në vitin 2001 dhe u mbajt në një hotel për tre muaj dhe “u bë presion” për të bërë zmadhim të gjirit.

“Nuk më lejohej të dilja vetëm… gjithmonë duke pasur njerëz përgjegjës për qëndrimin tim atje. Gjatë gjithë qëndrimit tim në [Argjentinë]”, tha ajo në një paraqitje të fundit gjyqësore.

Marrëdhënia e tyre u mbajt e fshehtë për kaq gjatë nga frika se familja e saj që ende jeton në Kubë do të persekutohej nga regjimi, i udhëhequr nga diktatori Castro, thotë ajo.

Ajo shtoi se Maradona dikur e prezantoi atë me Castron i cili i vuri krahët dhe e pyeti futbollistin se si ishte takuar me një vajzë kaq të bukur.

Ajo pretendon se Castro i dha një leje të veçantë për të lënë Kubën, të cilën qytetarët e kishin të ndaluar ta bënin në atë kohë, për të marrë pjesë në një ndeshje përkujtimore të Maradonës në Argjentinë.

Viktima e pretenduar i tha stacionit televiziv America TeVe: “Diego më prezantoi me drogën kur isha ende 16 vjeçe”.

“Ishte gabimi më i madh i jetës sime”, shtoi ajo.

Kur ajo u dërgua në hotelin e Maradonës në vendpushimin bregdetar të Varaderos, ishte hera e parë që ajo madje kishte hyrë ndonjëherë në një hotel.

Në atë kohë shtetasit Kubanë u ndaluan ta bënin këtë dhe ajo pretendoi të ishte italiane për të kaluar sigurinë.

Mavys tha se ajo u përshëndet nga agjenti i Maradonës, Guillermo Cóppola, i cili kishte dalë direkt nga dushi.

“Isha e frikësuar sepse ai kishte veshur vetëm një peshqir dhe kisha frikë nga më e keqja, por disa minuta më vonë, Maradona mbërriti”, shtoi ajo.

“Ai foli shumë dhe më qetësoi. Me pëlqeu ai. Ai nuk e provoi. Ai më ftoi të bashkohesha me familjen e tij për darkë natën tjetër në Palacio Dupont”, tha ajo.

Maradona kishte shkuar në Kubë në shkurt të vitit 2000 për të hequr qafe zakonin e tij të kokainës pasi ai hyri në një gjendje kome të shkaktuar nga droga dhe gati vdiq në Punta del Este, Uruguai një muaj më parë.

Ish-gruaja e tij Claudia Villafane iu bashkua atij për muajin e parë, por më pas u kthye në Argjentinë.

Ai e transferoi adoleshenten bionde në një apartament në qendrën shëndetësore La Pradera në Havana.

“Nëna ime nuk ishte e lumtur për këtë, dhe as babai im”, shtoi ajo “Por në atë moshë ju prireni të jeni rebelë dhe të mos dëgjoni prindërit tuaj”.

“Jeta me Maradonën ishte vërtet e çmendur. Festa, disko, ai më nxori jashtë për ushqim. Asnjëherë nuk kam menduar se do të futem në drogë, nga të cilat e kisha kaq të vështirë të çlirohesha”.

“Diego më prezantoi me drogën kur isha ende 16 vjeçe”.

“Disa herë ai u përpoq të më inkurajojë, ai këmbënguli, ai u ndje vetëm, dhe unë provova kokainën për ta kënaqur atë. Ishte gabimi më i madh i jetës sime”.

“Ishte vërtet e vështirë të heqësh dorë nga droga. Kisha halucinacione. Në një fazë më duhej të shkoja në spital me dehidratim, dhe as nuk mund të ngrihesha nga shtrati për të shkuar në tualet”.

“Unë u përpoqa të lërë kokainën, por nuk munda. Ishte një spirale kur arrita të largohesha nga droga që u strehova në alkool”.

“Pas gjithë këtyre viteve më vjen turp nga vetja, duke e ditur që isha 16 vjeçe dhe isha pjesë e gjithë kësaj. Por ishte një përvojë tjetër në jetën time. Ne jo gjithmonë zgjedhim atë që na ndodh”.

“Unë isha një vajzë. Nuk isha keq. Ai ishte një i huaj i pasur dhe më zgjodhi mua. Nuk mund të thosha jo. Ishte një privilegj të ishe vajza e tij”.

Në atë kohë kubanët ishin të ndaluar të udhëtonin jashtë vendit, por udhëheqësi Fidel Castro i dha të dashurës së Diegos, atëherë 17 vjeçe, leje speciale për të udhëtuar për ndeshjen e yllit në stadiumin “La Bombonera” të Bocas në nëntor të vitit 2001.

Por Mavys tha se motivi tjetër i Diegos për vizitën në Buenos Aires ishte të organizonte një operacion të zmadhimit të gjirit në qytetin e Amerikës së Jugut i famshëm për kirurgët e tij kozmetikë.

Ajo shtoi: “Unë kisha frikë të bëja operacionin në Kubë në rast se nuk shkonte mirë, dhe unë zhvillova një infeksion, kështu që ai vendosi që të më operonte në Argjentinë”.

“Unë shkova për 20 ditë, por përfundova duke qëndruar për dy muaj e gjysmë”, tha ajo.

Maradona – i cili fitoi Kupën e Botës në vitin 1986 – ishte martuar vetëm një herë me Claudia Villafane, por kishte një mori refuzimesh nga vajzat si fëmijë.

Ai kishte pesë fëmijë të ligjshëm: Diego Jnr, 34, Dalma, 32, Giannina, 31, Jana, 23 dhe shtatë vjeçari Diego Fernando.

Por ai gjithashtu ka shtatë të tjerë që pretendojnë se janë edhe pasardhës të tij.

Damaris Maradona, 36, Magali Gil, 25, Eugenia Laprovittola, 25, Santiago Lara, 19 dhe ‘Trio Kubane’ e Joana, Lu dhe Javielito.

Maradona vdiq pas një sulmi në zemër pas një operacioni në tru.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci