Të fundit

Përcaktohet finalja e Superkupës Mbarëkombëtare

Prishtina dhe Penza janë kualifikuar në finale të Superkupës Mbarëkombëtare që do të zhvillohet të enjten nga ora 19:00.

Prishtina në gjysmëfinale mundi Partizanin 73-76, ku edhe pse ishte duke fituar me 15 pikë, fundi ishte dramatik.

Ndërkohë, Penza në gjysmëfinale ka mundur Flamurtarin e Vlorës me rezultat 70-79.

Vashat pejane u rikthyen fuqishëm në pjesën e dytë për të siguruar finalen, ku do të përballen me skuadrën prishtinase.

Këto dy skuadra u takuan edhe në finale të Superkupës së Kosovës, ku kishin fituar vashat nga Peja.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci