Të fundit

Vdes “Borëbardha” – gruaja që i dha jetë personazhit të famshëm

Ruthie Tompson, e njohur për rolin e “Borëbardhës”, ka ndërruar jetë në moshën 111 vjeçare.

Rruthie, karrieren e saj e nisi si animatore e filmit të animuar Borëbardha e që në fakt është filmi i parë i animuar në “Disney”.

Tompson ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Woodland Hills të Kalifornisë të dielën në mëngjes përderisa ishte në gjumë.

Këtë lajm e bëri të ditur kompania “Walt Disney” në një deklaratë për shtyp të mërkurën.

Rruthie arriti shumë në karrierën e saj. Për kontributet e saj të jashtëzakonshme në “The Walt Disney Company” ajo u vendos në “Hall of Fame” të “Disney Legend” në vitin 2000.

Gjithashtu, ajo punoi me klasikët e tjerë të “Disney” si: “Pinochio”, “Dumbo”, “Bambi” dhe “Bukuroshja e fjetur”.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci