Të fundit

Pas 74 vitesh ”Alitalia” në udhëtimin e fundit në histori

Sot mbaron një kapitull në historinë e aviacionit italian, ku kompania ”Alitalia” do të bëjë fluturimin e fundit të pasagjerëve.

”Alitalia” pritet të fluturojë sonte nga aeroporti i Kaljarit drejt Romës.

Me fluturimin e fundit, linja ajrore do të dalë nga shërbimi pas 74 vitesh në industrinë e aviacionit.

”Alitalia” lindi si kompani në 1947.

”Alitalia” kishte vite që ishte e varur nga ndihma shtetërore sepse linja ajrore nuk po gjeneronte të ardhura.

Transportuesi i ri thotë se po fillon operacionet me 52 aeroplanë.

Këtë vit, deri në 2.950 njerëz do të punojnë në operacionet e fluturimit.

Nga qendrat e saj në Romë dhe Milano, kompania e re ”Ita” dëshiron të riforcojë biznesin dhe t’u shërbejë sa më mirë pasagjerëve.

Fillimisht ”Ita” do të ofrojë 45 destinacione, përfshirë Frankfurtin, Parisin, Londrën, Nju Jorkun dhe Buenos Aires.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci