Të fundit

Prishtina shkon në balotazh, bazuar në sondazhin e fundit

Arben Vitia dhe Përparim Rama do të shkojnë në balotazh, tregon një sondazh i prezantuar në televizion të enjten.

Sondazhi i fundit i prezantuar në televizionin Klan Kosova ka treguar rezultatin i cili parashihet të jetë në komunën e Prishtinës.

Sipas matjeve të fundit të opinionit publik, në Prishtinë kryeson Arben Vitia me 47.98%, pas tij renditet Përaparim Rama me 26.01, ndërsa i treti Uran Ismaili me 19.90%, Daut Haradinaj me 5.70%, Gëzim Mehmeti me 0.41%.

Të mërkurën u zhvillua debati i parë televiziv mes të gjithë kandidatëve për kryetar të Komunës së Prishtinës.

Zgjedhjet lokale në Kosovë mbahen të dielën. /Paparaci.com

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci