Të fundit

Milioneri amerikan dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e shoqes së ngushtë

Milioneri amerikan, Robert Durst, është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e shoqes më të mirë, Susan Berman.

Ai u shpall fajtor për vrasjen e zonjës Susan Berman në vitin 2000 për t’ia pamundësuar kontaktin me policinë rreth zhdukjes së bashkëshortes së tij.

Atëherë në moshën 55-vjeçare, ajo ishte gjetur me plumb në kokë në shtëpinë e saj në “Beverly Hills”. Policia beson se Durst ka vrarë edhe dy persona të tjerë, shkruan BBC.

Prokurorët e quajtën milionerin psikopat narcist, ndonëse i shpalluri fajtor kishte mohuar se e ka vrarë mikeshën e vet. Dënimi për vrasje të shkallës së parë e përjashton mundësinë për falje, që do të thotë se Durst me shumë gjasë do të vdesë në burg.

Durst është pjesë e njërës prej “mbretërive” më të pasura dhe më të fuqishme për patundshmëri në SHBA. Vëllai i tij, Douglas Durst, i cili dëshmoi në gjykim, deklaroi në gjykatë: “Ai do të donte të më vriste mua.”

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci