Të fundit

Të hënën nuk mbahet mësimi në disa shkolla

Zëvendësministri i MASHT-t, Dukagjin Pupovci ka bërë të ditur se të hënën nuk do të mbahet mësim në shkollat ku votohet.

Ai tha që shkollat të cilat nuk janë qendra të votimit të vazhdojnë me procesin e rregullt mësimor.

“Siç e dimë zgjedhjet mbahen më 17 tetor dhe kemi marrë vendim që me datë 18 tetor, shkollat që janë qendra të votimit të punojnë me skenarin C, ndërkaq ato që nuk janë qendra të votimit të vazhdojnë me skenarët që i kanë aplikuar deri atë ditë”, tha ai.

Zgjedhjet lokale në Kosovë mbahen të dielën më 17 tetor. /Paparaci.com

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci