Të fundit

Prishtina dhe Ylli luajnë gjysmëfinalet e Superkupës Mbarëkombëtare

Sot për të parën herë do të zhvillohen ndeshjet e Superkupës Mbarëkombëtare në kuadër të Ligës Unike në konkurencën e meshkujve.

Ndeshje mjaft interesante pritet të ketë në të dyja takimet të cilat do të zhvillohen sot.

Teuta e Durrësit është nikoqire e skuadrës nga Theranda, Golden Eagle Ylli. Durrsakët njëherësh janë fitues të Kupës në Shqipërisë kurse Ylli vie si Kampion i Liges Unike dhe si Kampion i Kosovës.

Për Superkupën Mbarëkombëtare do të ndeshen edhe Vllaznia me Sigal Prishtinën, të dyja këto skuadra do të tentojnë të marrin titullin e parë në kuadër të Liges Unike.

Gjysëmfinalet e Superkupës Mbarëkombëtare do të zhvillohen sot në Durrës me fillim nga ora 17:00 dhe në Shkodër me fillim nga ora 20:30.

Kurse finalja e madhe do të fillojë neser nga ora 19:00. /Papraci.com

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci