Të fundit

iPhone 15 Pro dhe iPhone 15 Pro Max peshojnë më pak për shkak të kornizës me titan

Apple ka prezantuar të martën linjën e telefonave të iPhone 15 si dhe produkte të tjera në kuadër të eventit të quajtur “Wonderlust”.

Lidhur me këtë, bëhet e ditur se iPhone 15 pro dhe iPhone 15 Pro Max janë pajisur me një kornizë të re titani në vend të një kornize çeliku inox, që zvogëlon peshën e telefonave.

iPhone 15 Pro peshon 187 gram, nga 206 gram sa ishte iPhone 14 Pro, derisa iPhone 15 Pro Max peshon 221 gram, nga 240 gram sa ishte iPhone 14 Pro Max.

Ndërkaq, modeli iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus i Apple vazhdojnë të kenë një shasi të bërë nga alumini, kështu që nuk ka pasur ndonjë ndryshim të dukshëm në peshë me ato pajisje në krahasim me gjeneratën e mëparshme.

Jo vetëm që tani modelet Pro janë më të lehtë, materiali i titanit është gjithashtu më pak i prirur ndaj gjurmëve të gishtërinjve dhe është më i qëndrueshëm.

Video nga Paradoks

"Prej jashti s'keni pa": Fisnik Ismaili flet për Shpend Ahmetin e Përparim Ramën - "Goditjet i kanë ardhë nga VV"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci