Të fundit

Konsorciumi nga Prishtina merr 776,000 euro në katër kontrata për rrugët në Kosovë

Një konsorcium i përbërë nga kompanitë e ndërtimit të rrugëve me bazë në rajonin e Prishtinës, Pro&Co Group dhe Arlindi, ka fituar katër kontrata në vlerë prej 776,000 euro në total për projektet e asfaltimit të rrugëve në qytetin e Vitisë.

Lidhjen e kontratës me konsorciumin e bëri të ditur Komuna e Vitisë.

Konsorciumi do të asfaltojë katër seksione rrugore brenda një periudhe dyvjeçare, tregon një njoftim i kontratës së publikuar në portalin e prokurimeve publike, e-prokurimi.

Partneriteti midis Pro&Co Group dhe Arlindi u zgjodh fitues i kontratës mbi kriterin për çmimin më të ulët.

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci