Të fundit

Një dëshmi e fuqisë së edukimit në Prishtina Mall – Superfinalja e Garës së Robotikës – KML Open 2022-23

Më 16 shtator 2023, Prishtina Mall ishte nikoqire e Superfinales së Edicionit të Pestë të Garës së Robotikës – Kosova Makers League Open 2022-23. Gara mblodhi së bashku 86
ekipe dhe mentorët e tyre për të konkuruar me robotin e tyre të preferuar micro: Maqueen Plus.

Mbështetja e Garës së Robotikës dëshmon se Prishtina Mall përkrahë nxënësit, arsimin edhe edukimin e tyre përtej kurrikulave bazike në shkolla. Kjo garë u ka ofruar nxënësve
mundësinë të mësojnë rreth robotikës, kodimit dhe zgjidhjes së problemeve në mënyrë kreative.

Gara e Robotikës është një shembull i shkëlqyer i përkushtimit të Prishtina Mall për të mbështetur komunitetin. Qendra tregtare është e përkushtuar për të ofruar një
hapësirë ku njerëzit mund të bashkohen për të mësuar dhe argëtuar.

Super Finalja e Garës të Robotikës ishte një ngjarje emocionuese. Dhe të gjithë nxënësit që garuan treguan vendosmëri të madhe, kreativitet dhe punë ekipore.

Prishtina Mall është krenare që i përkrah këta studentë të talentuar dhe mentorët e tyre. Prishtina Mall qëndron si simbol i mbështetjes për arsimin, inovacionin dhe potencialin e pakufishëm të rinisë sonë.

Kjo Superfinale e Garës së Robotikës në Prishtina Mall nuk ishte vetëm një kulm i punës së palodhur dhe përkushtimit; ishte një dëshmi e fuqisë së arsimit dhe mbështetjes së komunitetit.

Për edukimin, fëmijët dhe argëtimin – ku tjetër veç në Prishtina Mall!

Video nga Paradoks

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci