Të fundit

Këta janë 20 banorët e Big Brother VIP Kosova 2

Mbrëmë ka nisur sezoni i dytë i Big Brother Vip Kosova.

Shtëpisë më të famshme në vend iu bashkëngjiten 20 banorë.

I pari që i priu këtij rrugëtimi ishte këngëtari i njohur Blero, ndërsa e fundit këngëtarja Lindita Halimi.

Në mesin e shumë banorëve, është edhe një aktore e filmave për të rritur, një transgjinore, duke bërë kështu që edhe njëherë tjetër të thyhen tabutë, shkruan Arbresh.info

Banorët:

 • Blero,
 • Ledi Vokshi,
 • Santiana Maloku,
 • Shqipe Hysenaj
 • Ylli Dervishi
 • Monika Salihu
 • Albana Vukaj,
 • Lumbardh Salihu
 • Besart Zeneli
 • Brikena
 • Edona James.

Pjesë e Big Brother Vip Kosova 2 janë bërë edhe një çift, ata janë Adri dhe Iliriana, ata do të jenë pjesë e BBVK2 si një konkurrent.

 • Azem Gagica
 • Blerando
 • Vesa Vllasaliu
 • Meti Alshiqi
 • Thyhet tabuja e radhës – Alby, aktorja e filmave për të rritur bëhet pjesë e BBVK2
 • Gani Gërmia
 • Lindita Halimi

Kujtojmë se këtë sezon opinionistë janë Anita Haradinaj, dhe Bledi Mane.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci