Të fundit

Kështu mund të duket iPhone SE 4

Prej disa kohësh qarkullojnë thashethemet se Apple po punon për një model të ri iPhone SE.

Apple ende nuk ka njoftuar asgjë zyrtare kur bëhet fjalë për iPhone SE 4 të ardhshëm, por kjo nuk i ka penguar dizajnerët të krijojnë koncepte për të na treguar se si mund të duket telefoni.

Renderet u krijuan në bashkëpunim midis AppleTrack dhe @concept_central dhe bazohen në atë që është zbuluar deri më tani për pajisjen.

Duke parë fotot, shohim se iPhone SE 4 mund të ketë një dizajn që është identik me modelin iPhone 14, me anët e sheshta dhe skajet e rrumbullakosura.

Telefoni thuhet se do të ketë një ekran OLED 6.1 inç, por nuk dihet nëse do të mbështesë teknologjinë ProMotion 120 Hz. Edhe pse Apple hoqi dorë nga modelet më të fundit të iPhone, iPhone SE 4 pritet të mbajë nivelet të paktën tani për tani.

Kur bëhet fjalë për pjesën e pasme, iPhone SE 4 mund të ketë një kamerë kryesore 48MP. Një tjetër detaj i rëndësishëm është shtimi i një porti USB-C në fund të pajisjes.

Pritet që iPhone SE 4 të prezantohet në fund të vitit 2024 ose në fillim të 2025.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci