Të fundit

Fadil Nura voton: Procesi zgjedhor të kalojë i qetë

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Skenderajt, Fadil Nura, u ka bërë thirrje qytetarëve të kësaj komune që të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për të votuar.

Nura teksa ka votuar në fshatin Qirez, po ashtu ka bërë thirrje që procesi i sotëm zgjedhor të kalojë sa më qetë.

“I ftoj të gjithë qytetarët e Komunës së Skenderaj, që të manifestojnë me vullnetin e tyre sot përmes votës dhe të vendosin për katër vjetët e ardhshëm… Skenderaj njihet si bastion i Partisë Demokratike të Kosovës, nuk njihet si komunë e nxehtë, prandaj duke qenë bastion i PDK-së do të vazhdojë, por gjithsesi i ftoj të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e PDK-së që të ruajmë qetësinë dhe të ruajmë procesin, sepse fitorja është e jona dhe nuk kemi asnjë nevojë ta prishim festën… Ky është mesazhi, të ruhet qetësia, procesi të shkojë mirë, të manifestohet vullneti i qytetarëve përmes votës”, tha ai.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci