Të fundit

Arratisen dy të burgosur në Lipjan

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se dy të burgosur janë arratisur nga Qendra Korrektuese në Lipjan.

Sipas Shërbimit Korrektues një nga të burgosurit ishte i dënuar me një vit burgim për dhunë në familje, ndërsa tjetri i burgosur ishte i dënuar për asgjësim, dëmtim të pasurisë dhe vjedhje.

“Dy të burgosurit janë tē dënuar me masë edukuese korrektuese”, ka thënë Shërbimi Korrektues në një komunikatë për media.

“Aktualisht janë duke e bërë hetimin se si ka ardhur deri te arratisja, ndërsa për rastin janë njoftuar Policinë e Kosovës”, bëri të ditur ShKK-ja. /Paparaci.com

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci