Të fundit

Prezantohet projekti i unazës së qytetit të Prishtinës: Kjo është traseja e rrugës

Ka përfunduar projekti i unazës së qytetit dhe është caktuar traseja e rrugës 23-kilometërshe.

Kështu tha të mërkurën Krenar Xhaferi, drejtor i Investimeve Kapitale në Prishtinë.

Xhaferi tha se projekti ka përfunduar dhe momentalisht ndodhet në Ministrinë e Financave, nga e cila pret miratim për marrjen e një kredie për investim.

Ai ka thënë se unaza do të jetë e gjatë 23 kilometra dhe do të kalojë nëpër disa zona të Prishtinës.

“Diku në Shkabaj lidhet me pjesën e autostradës. Prej Shkabajt shfrytëzohet pjesa deri te kyçja në autostradën e Veternikut, dhe komplet kjo pjesa tjetër është segment i ri. Lidhet në drejtim të Hajvalisë, në drejtim të Zllatarit dhe në Zlltar do të ketë kyçje të veçantë në Rrugën A. Nga Zllatari vazhdon në Parkun e Gërmisë, në Kolovicë dhe nga Kolovica vazhdon në Kodrën e Trimave. Nga aty lidhet sërish në Shkabaj”, ka thënë Xhaferi.

“Ky projekt parashihet të kushtojë 250 milionë euro”, ka deklaruar ai.

Video nga Paradoks

Projekt super i veçantë: Prezantohet Marigona Sun, lagjja më luksoze në Kosovë…

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci