Të fundit

Tik-Tok gati të mbyllet në ShBA

Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së votoi sot legjislacionin që ndalon aplikacionin Tik-Tok.

Tiktok duhet t’i shitet një kompanie amerikane dhe të ndahet nga pronari i saj kinez ByteDance, në të kundërt do të ndalohet.

Presidenti Joe Biden është shprehur se do ta nënshkruajë projektligjin, nëse dhoma e sipërme e miraton atë.

Edhe pse pati një mbështetje të gjerë lidhur me këtë projektligj, legjislacioni është përballur dhe me kundërshtime të ashpra nga përdoruesit e TikTok – rreth 170 milionë në SHBA.

Nëse projektligji miratohet, ky aplikacion mund të jetë i paarritshëm për më shumë se njëqind milionë përdoruesit e tij në SHBA.

Sipas legjislacionit të propozuar, ByteDance do të ketë gjashtë muaj për të hequr TikTok ose do të përballet me një ndalim mbarëkombëtar.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci