Të fundit

Një plumb vendoset para objektit të qeverisë në Prishtinë

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate e kanë dorëzuar sot një plumb para hyrjes së objektit të Qeverisë së Kosovës, në një aksion simbolik kundër vrasjes së grave.

Donjeta Demolli, aktiviste e PSD-së, tha se qeveria është inspiruese kryesore e dhunës ndaj grave.

“Është kjo qeveri e cila është inspiruese kryesore e vrasjeve dhe luftës. Plumbi e shënon çastin e fundit me të cilën është përballur një grua e vrarë në Kosovë”, tha Demolli.

Demolli tha se shteti ka dështuar ta mbrojë jetën e grave.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci