Të fundit

Ende s’është vendosur se sa do të zgjasë fushata në raundin e dytë

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se në QNR pasi janë pranuar materialet zgjedhore nga të gjitha vendvotimet po bëhet futja në sistem e të dhënave nga formularët e rezultateve të kandidatët për kryetar.

Pas përfundimit të procedurave në QNR do të ketë listë të veçantë të të dhënave nga votat me kusht, nga personat me aftësi të veçanta dhe ato nga diaspora.

“Pasi të përfundojnë të gjitha këto aktivitete në QNR do të fillojmë me numërimin e votave me kusht, të personave me nevoja të veçanta dhe atyre të ardhura me postë. Planifikojmë ta përmbyllim si proces gjatë kësaj jave. KQZ është i përqendruar në përfundimin e të gjitha procedurave, për të shpallur dhe certifikuar rezultatet e zgjedhjeve”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se kohëzgjatja e fushatës për raundin e dytë do të vendoset nga KQZ-ja.

Sipas tij, kjo do të bëhet në mbledhjen e radhës së KQZ-së.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci