Të fundit

Kështu ndahen ulëset mes partive në Asamblenë e Prishtinës

Në ueb faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk janë proceduar të gjitha votat për asamble komunale të Prishtinës.

Rezultati i 33 vendvotimeve ende nuk proceduar, pra nga 238 vendvotime rezultati është dhënë për 205 vendvotime.

 

Nga rezultati aktual, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të siguroi 17 ulëse në asamblenë komunale të Prishtinës, Lidhja Demokratike e Kosovës 14, Partia Demokratike e Kosovës 9, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 5, Aleanca Kosova e Re 3 dhe Lëvizja për Bashkim 1 ulëse.

 

Votat e Nismës, KDTP-së, Listës Serbe, Fjalës dhe Partisë Balliste do tu shpërndahen partive tjera e që nga përqindja del të jene edhe dy ulëse.

Rikujtojmë se ende nuk janë numëruar votat me postë, ato me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci