Të fundit

Vuçiq i kënaqur me dalje në zgjedhje dhe me fitoren e Listës Serbe

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se është i kënaqur me dalje në “mjediset serbe” në zgjedhjet lokale të së dielës në Kosovë, por edhe me fitoren e Listës Serbe, transmeton agjencia serbe e lajmeve Tanjug, përcjell Paparaci.live.

Në konstatimin se në çdo proces zgjedhor në Kosovë shteti po i detyron serbët të dalin, në zgjedhje, Vuçiq ka thënë se “shteti askënd nuk e ka detyruar”.

“Ne askënd nuk e kemi detyruar, përveç se kam menduar se është më mirë të dalin sesa të mos dalin. Këtë nuk e kam fshehur, këtë e kam thënë publikisht. Ne e sulmojmë Prishtinën për shkak të mos zbatimit së Marrëveshjes së Bukselit, e pastaj vet nuk duam ta zbatojmë. Si do të dalim pastaj para kujtdo çoftë dhe të kërkojnë formimin e ASK”, ka pretenduar Vuçiq./Paparaci.live.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci