Të fundit

Rekord i ri në Izrael: Rreth 11 mijë të infektuar brenda një dite

Izraeli konfirmoi rreth 11.000 infeksione të reja të martën, një rekord i ri që nga shpërthimi i pandemisë koronavirus pavarësisht fushatës kryesore të vaksinimit në botë.

Në 24 orët e kaluara, janë konfirmuar 10.947 raste të reja, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Shifra e fundit tejkaloi një rekord të mëparshëm nga mesi i janarit kur kishte rreth 10.100 infeksione. Por më pas u kryen më pak testime. Numri i personave të sëmurë rëndë ra pak në 719 të martën.

Më shumë se një milion infeksione janë konfirmuar në Izrael, një vend me 9.4 milionë banorë, dhe më shumë se 7.000 njerëz kanë vdekur deri më tani nga pasojat COVID-19, sipas të dhënave të fundit.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci