Të fundit

Ford nuk do të prodhojë më vetura në Indi, 4 mijë persona mbeten pa punë

Kompania amerikane, Ford, do të ndalojë prodhimin e veturave në Indi dhe do të mbyllë të dyja fabrikat që ka në këtë shtet.

Sipas Ruters, Ford në një deklaratë për mediat tha se kishte akumuluar humbje operative prej më shumë se 2 miliardë dollarësh në 10 vjet në Indi dhe kërkesa për automjetet e saj të reja kishte qenë e dobët, përcjellë Ora News.

“Përkundër përpjekjeve (tona), ne nuk kemi qenë në gjendje të gjejmë një rrugë të qëndrueshme drejt përfitimit afatgjatë,” tha në deklaratë kreu i Ford India, Anurag Mehrotra.

Po ashtu  Ford do të mbyllë të dyja fabrikat që ka në këtë shtet.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci