Të fundit

Rritja e GDP-së në eurozonë kalon parashikimet për tremujorshin e dytë 2020

Eurozona u rimëkëmb me një ritëm më të shpejtë se sa ishte parashikuar në tremujorin e dytë të vitit nga rënia ekonomike e shkaktuar nga pandemia Covid, treguan të dhënat e rishikuara nga Eurostat.

Bruto Prodhimi Vendor u rrit me 2,2 për qind në mënyrë të njëpasnjëshme në tremujorin e dytë, më shumë se parashikimi fillestar prej 2,0 për qind.

Rritja përmbysi rënien prej 0,3 për qind në tremujorin e parë dhe rënien prej 0,4 për qind në tremujorin e katërt të vitit 2020.

Nga viti në vit, BPV-ja u rrit në 14,3 për qind në vend të parashikimit të mëparshëm prej 13,6 për qind.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci