Të fundit

Kosovarja 22-vjeçe “çmend” gjigandin Apple me krijimin e lojës “Crazy Tire”

Albiona Ajeti është vajza 22-vjeçare nga Kosova, që po bën namin në tregun ndërkombëtar të teknologjisë. Ajo së bashku me vëllain e saj, Qendrimin kanë arratitur të krijojnë lojën “Crazy Tire”, e cila është përzgjedhur nga Apple.

Madje, prestigjozja “The Guardian” i ka dedikuar një artikull, duke e cilësuar shqiptaren si vajzën që po korr sukses në tregun e “burrave”.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, Albiona ndau detaje të ndryshme lidhur me këtë lojë dhe si arriti në realizimin e saj.

“Lojën e kam zhvilluar vitin e kaluar bashkë me vëllaun tim. Ai ka bërë dizanjimin dhe unë kam bërë programimin.

Rrota është karakteri kryesor i rrotës dhe duhet ta kalosh nëpër vende të ndryshme, në mënyrë që të fitosh monedha. Kur rrota prek rraketën, kthehet në rraketë dhe ke mundësi të fitosh më shumë.

Kam parë tregun dhe kam vënë re që nuk ka pasur lojëra me platforma dhe në bazë të analizës që kam bërë tregu ka nevojë për lojëra të tilla.

Lancimi i lojës ka ndodhur në mënyrë natyrale, nuk ka qenë pjesë e asnjë konkursi. Ne thjesht e kemi paraqitur dhe Apple na e ka pranuar”, u shpreh ndër të tjera 22-vjeçarja.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci