Të fundit

Kjo është A8 e së ardhmes, Audi Grandsphere

Nga Audi vjen një sedan tërheqës me të ashtuquajturin ‘bishti’ i veturës në pjesën e pasme i cili përfshin, ndër të tjera, një sistem ngarje autonome të nivelit 4.

Qëllimi është i qartë, është të ofrojmë një eksperiencë të klasit të parë të vozitjes, dhe këtu nënkuptojmë edhe transportin ajror. Siç pretendohet nga Audi, këtu përvoja e veturës është dytësore, dhe fokusi është në dizajnin dhe brendësinë e automjetit. Vendet janë koncepte 2 + 2, dhe në pjesën e pasme në qendër ka një frigorifer për pije, ndoshta jo alkoolik.

Grandsphere njeh shoferin, hap derën për të dhe rregullon vendet. Përndryshe, sediljet mund të rrotullohen deri në 60 gradë, dhe më pas elementë relaksues si ambienti i klimës dhe aromatizuesit aromatik të ajrit përshtaten në mënyrë perfekte. Edhe altoparlantët janë të dizajnuar në mënyrë që secili pasagjer të dëgjojë muzikën e tij.

Fotografitë tregojnë se nuk ka kabinë klasike. Sistemi projekton të gjithë informacionin në një sipërfaqe prej druri nën xhamin e përparmë, në rezolucion të lartë dhe shumë të lexueshëm pavarësisht nga kushtet e dritës së ambientit. Ato gjithashtu mund të përdoren si një ekran i madh projektimi për të parë filma ose video konferenca.

 

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci