Të fundit

Gjysma e planetit pritet ta ndjekin Kupën e Botës

Vetëm edhe një ditë ka mbetur deri në fillimin e Kupës së Botës që këtë vit do të mbahet në Katar.

Pritet të jetë një spektakël i vërtetë, me këtë kompeticion që fillon me nesër me 20 nëntor dhe përfundon me 18 dhjetor.

Më shumë se gjysma e planetit pritet ta shohin garën (parashikimet thonë 5 miliardë), shifra këto jashtëzakonisht të mëdha, madje mund të thuhet që pritet të vendosen edhe rekorde që nuk janë parë më herët.

Kujtojmë që Katari do të jetë shteti më i vogël në histori të Kupës së Botës që do të organizojë një kompeticion të tillë.

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci