Të fundit

“E telefonova Lajçakun, i thash t’i frenojë apo do t’i frenojmë ne”

Vuçiq ka thënë se ka biseduar me emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Ai thotë se i ka thënë Lajçakut që të frenojë palën kosovare, e nëse nuk është në gjendje të bëjë këtë, atëherë do t’i frenojë vet.

“Më thanë se jemi duke punuar dhe më pas i bënë ata të tërhiqen. Sidoqoftë, duhet të keni parasysh, sipas intelegjencës sonë, se për atë që bënë sot, ata kishin mbështetjen e së paku një shteti, dhe ky nuk është një vend i BE-së së sotme”, tha Vuçiq.

Vuçiq ka thënë se më herët do të telefononte 50 persona, e sot e ka telefonuar vetëm Lajçakun.

“Sot e telefonova Lajçakun dhe ia thashë të gjitha, ndoshta e humba durimin, vetëm se BE-ja nuk e ka përmendur sërish dyja palët”, ka thënë Vuçiq.

Vuçiq ka thënë se është periudhë e vështirë.

Ai ka thënë se do të synojnë të zhduket Republika Srpska para pranverës, e kjo do të bjerë në shpinë të Serbisë. Po ashtu ka shtuar se Kosova ka përkrahjen e gjithë QUINT-it.

“SHBA-ja, Gjermania, Britania e Madhe, Franca, të gjithë QUINT-it, duhet të kuptoni të gjithë, se nuk do të heqin dorë nga Kosova e pavarur. Asnjë zgjidhje për Kosovën nuk është e mirë. Sot në veri të Kosovës kemi paga më të mëdha se në Rashkë, gjithçka mendoj njëjtë si ju, çdo rresht, por pyetja është se cili do të ishte reagimi ynë më i mirë.

“E kuptoj vendimin tuaj dhe do të kisha dëshirë që të kishit menduar në mënyrë më racionale. Nuk jam budalla të mos shoh se ishin emocionet tuaja, sido që të jetë Serbia dhe Beogradi janë me ju.

Video nga Paradoks

"Jam politikani i parë që jam deklaru publikisht që jam ateist": Dardani flet gjerësisht për bindjet e tij e hoxhallarët, bën krahasimin me vende tjera - "Bota kish qenë ma e mirë"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci