Të fundit

Apple heq aplikacionin e Kuranit në Kinë

Apple ka hequr një nga aplikacionet më të njohura të Kuranit në botë në Kinë, pas një kërkese nga zyrtarët.

Kurani Majeed është i disponueshëm në të gjithë botën në App Store – dhe ka gati 150 mijë komente. Përdoret nga miliona myslimanë.

Fshirja e aplikacionit u vu re për herë të parë nga Apple Censorship – një faqe në internet që monitoron aplikacionet në App Store të Apple në nivel global.

Në një deklaratë nga krijuesi i aplikacionit, PDMS, kompania tha se “Sipas Apple, aplikacioni ynë Quran Majeed është hequr nga dyqani i aplikacioneve në Kinë sepse përfshin përmbajtje që kërkon dokumentacion shtesë nga autoritetet kineze”.

Ndryshe, qeveria kineze nuk i është përgjigjur kërkesës së BBC për koment.

Video nga Paradoks

"Sa ma budallë mashkulli ma shumë dhunë", "Fejohen për ni t'shkume n'deti": Valon Syla flet për dhunën ndaj grave, u drejtohet Vjosa Osmanit e Albulena Haxhiut - "Siguria financiare zgjidh shumë sene"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci