Të fundit

Lajçak flet për dialogun me përfaqësues të opozitës në Serbi

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se sot është takuar me përfaqësuesit e partisë opozitare serbe, Fronti i së Gjelbrës së Majtë.

Ai, me anë të një shkrimi në platformën X, ka thënë se ata kanë biseduar për dialogun Kosovë-Serbi.

“U takova me përfaqësuesit e partisë opozitare serbe, Fronti i së Gjelbrës së Majtë për një bisedë të sinqertë rreth dialogut për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën”.

“Ne folëm edhe për zgjedhjet, pasojat e tyre dhe zhvillimet e fundit në Serbi”, ka thënë Lajçak.

Video nga Paradoks

"Po m'thojnë mos kno se po knon keq": Ramush Haradinaj ia jep këngës live - e fton Mirandën në duet

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci