Të fundit

Sondazhi i publicistit Haxhiu: “Partia më e madhe e ka humbur votën në tri komuna”

Njeriu që ka përpiluar sondazhe në të gjitha zgjedhjet e fundit në Kosovë, publicisti Baton Haxhiu, ka paralajmëruar rezultate të befasishme dhe fitore pabalotazh në tri komuna në zgjedhjet e sotme lokale.

Haxhiu, ka realizuar një sondazh edhe për zgjedhjet e 17 tetorit. Në një lidhje direkte për televizionin Kanal 10, i intervistuar brenda një veture, ai ka shpalosur detaje nga sondazhi që ka realizuar sot.

“Në tri komuna partia më e madhe e ka humbur si të kandidatit ashtu edhe të partisë”, ka deklaruar ish-drejtori i Klan Kosovës.

Siç shkruan portali AlbanianPost, të cilin e menaxhon aktualisht Haxhiu, “Exit Poll-i” i realizuar nga publicisti prezanton tri komuna të Kosovës të fituara pa balotazh, ndërsa e një “katërt është në pikëpyetje”.

Sondazhi i publicistit Haxhiu, por edhe sondazhe të tjera në televizionet Dukagjini dhe Klan Kosova pritet të shfaqen sot në orën 19:00.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci