Të fundit

Liverpooli hesht Atletico Madridin në dramën e “Wanda Metropolitana”

Liverpool ka arritur të fitojë ndaj Atletico Madridit me rezultat 3-2, në një ndeshje të vlefshme per grupin B në kuadër të Champions League.

Ndeshja ishte shumë dramatike që nga fillimi i ndeshjes.

Mohamed Salah gjeti golin në minutën e tetë për shifrat 1-0. Naby Keita ishte ai i cili shënoi pas Salah për rezultatin 2:0 në minutën e 13-të.

Edhe pse një rezultat i vështirë, madrilenët nuk u dorëzuan por tentuan gjatë gjithë kohës që të shenonin gol.

Golin për madrilenët e gjeti sulmuesi Antoine Griezmann i cili shënoi dy gola në pjesën e parë (20’, 34’) për të barazuar shifrat ne 2-2.

Në minutën e 52-të madrilenët mbeten me një lojtarë më pak,pas ndëshkimit me të kuq të Griezmannit.

Salah ishte perseri ai që i’a solli golin e fitores londinezëve duke shënuar në minutën e 78-të.

Liverpooli udhëheq në grup me 9 pikë. Atletico është e dyta me 4 pikë, sa i ka edhe Porto në vend të tretë.