Të fundit

Rode: Gjermania mbetet partner i fuqishëm i Kosovës në rrugën e saj kah BE

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rode ka deklaruar se Gjermania është partner i fuqishëm në integrimet evropiane të Kosovës.

“Gjermania edhe më tutje është partner në rrugën e Kosovës kah integrimit në BE”, ka shkruar Rode në Twitter, transmeton Paparaci.live.

Me publikimin e tij, Rode ka vendosur tweet-in e të dërguarit të posaçëm të BE në Kosovë, Tomas Szunyog, i cili ka deklaruar se i ka dorëzuar presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albnin Kurti Raportin e Komisionit Evropian mbi progresin e Kosovës i cili e përgëzon Kosovën për arritje në disa fusha, si dhe që duhet të zbatohet reformat me efikasitet dhe se mbeten edhe shumë punë për të bërë./Paparaci.live.

Video nga Paradoks

Zana Avdiu shuan kurreshtjen, tregon se a ka të dashur - flet për martesë e fëmijë

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci