Të fundit

Merkel kërkon kompromis në mosmarrëveshjet BE-Poloni

Kancelarja gjermane Angela Merkel bëri apel për kompromis mes një grindjeje të Bashkimit Evropian me Poloninë, pas një vendimi të Gjykatës Kushtetuese të kësaj të fundit.

“Shteti i së drejtës është një kolonë qendrore e Bashkimit Evropian”, theksoi ajo në një samit në Bruksel.

“Nga ana tjetër, ne duhet të gjejmë mënyra dhe mundësi për t’u bashkuar përsëri”, theksoi ajo.

“Për shkak të një pengese në mosmarrëveshjet ligjore në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë ende nuk i është dhënë zgjidhje pyetjes se si shteti i së drejtës mund të funksionojë në praktikë”, u tha gazetarëve Merkel, e konsideruar peshë e rëndë konservatore politike.

Video nga Paradoks

Kush kënd e tradhëtoi? Dardan Molliqaj flet për largimin nga VV-ja, komenton edhe darkën e Kurtit me Memli Krasniqin - "Zgjedhjet janë dëshirë e Kurtit"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci