Të fundit

Pas Angelina Jolie, artisti i famshëm emërohet Ambasador i Vullnetit të Mirë

Këngëtari i njohur,The Weeknd ka zbuluar se i është bashkuar Programit Botëror të Ushqimit të Kombeve të Bashkuara, si Ambasador i Vullnetit të Mirë.

Programi Botëror i Ushqimit i OKB-së, është duke bërë punë urgjente dhe të rëndësishme për të ndryshuar dhe ruajtur jetët në baza ditore dhe unë ndjehem i pasionuar për të adresuar urinë botërore dhe të ndihmojë njerëzit në nevojë”, u shpreh ai në një ceremoni special që është mbajtur në Los Angeles.

The Weeknd është i njohur për veprat e tij humanitare dhe së fundmi ka dhënë një donacion me vlerë 1 milion dollarësh për Programin e OKB-së për ndihmë në luftimin e urisë në botë.

Ky veprim i këngëtarit vjen pas atij të Angelina-s, e cila para shumë vitesh u bë Ambasadore e Vullnetit të Mirë dhe vazhdon të mbajë këtë titull.

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci