Të fundit

Bayerni i pamëshirë ndaj Benficas

Bayern ka shënuar fitoren e rradhës në Champions League duke mposhtur me rezultat 0-4 skuadrën e Benficas.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me mundësi të vogla shënimi përpos golit të Lewandowskit të anuluar nga VAR.

Gjermanët arritën të shënonin katër gola në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Golin e parë per Bayernin e shënoi Sane në minutën e 70-të.

Të ndihmuar nga autogoli i Everton Soares, Bayern u largua ndaj Benficas për rezultatin    0-2.

Dy golat e fundit të bavarezëve i shënuan Robert Lewandowski dhe Leroy Sane.

Kingley Coman u shpall lojtar i ndeshjes.

Bayern ka vendin e parë në Grupin E me nëtë pikë, të ndjekur nga pas pikërisht prej Benficas me katër pikë.

 

Video nga Paradoks

"Ky veç po u jep peshqi": Pse populli po vazhdon ta zgjedh VV-në? Doarsa flet për sondazhet - "Nesër me shku n'zgjedhje jemi gati"

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Paparacit në Viber.

Subscribe në kanalin zyrtar të Paparacit - Kliko KËTU

Të fundit

TË TJERA

Qëndro i informuar

Për të mos ju ikur asnjë lajm, regjistrohu në Paparaci